Zaczęła wróżyć, a potem zniknęła razem z pieniędzmi

Zaczęła wróżyć, a potem zniknęła razem z pieniędzmi

Zaczęła wróżyć, a potem zniknęła razem z pieniędzmi.

Kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny grozi mieszkance gminy Ostróda. Kobieta przyjechała do Lubawy i wróżąc z kart oraz pieniędzy oszukała jedną z mieszkanek miasta. Teraz 69–latka ze swojego postępowania będzie tłumaczyła się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej jednostki policji otrzymał informację o rozpoznaniu sprawcy przywłaszczenia pieniędzy. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce. Okazało się, że kiedy mieszkanka Lubawy szła jedną z ulic miasta, rozpoznała kobietę, która miesiąc wcześniej przywłaszczyła jej pieniądze. W trakcie czynności policjanci ustalili, że kiedy pokrzywdzona pracowała w jednym z lokalnych sklepów przyszła do niej starsza kobieta i zaproponowała wróżenie z kart. Po chwili starsza pani oświadczyła, że może powróżyć również z pieniędzy.

Kiedy pokrzywdzona położyła na ladzie banknoty kobieta kazała je złożyć. Następnie zabrała je i powiedziała, że zaraz wróci z pieniędzmi. Jednak tego nie uczyniła. Pokrzywdzona o wszystkim poinformowała policjantów, którzy przyjęli zawiadomienie i przesłuchali świadków.

Funkcjonariusze zatrzymali i przedstawili zarzut 69-letniej mieszkance gminy Ostróda.

Kobieta w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem. Kodeks wykroczeń za przywłaszczenie przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Źródło: KWP w Olsztynie