Ostróda/Morąg: Kradli paliwo z samochodów

Ostróda/Morąg: Kradli paliwo z samochodów

Ostróda/Morąg: Kradli paliwo z samochodów.

Policjanci kryminalni z Morąga zatrzymali dwóch sprawców włamań i kradzieży paliwa. 35- i 41-latek ze zbiorników ciężarówek spuszczali olej napędowy, a następnie sprzedawali po okazyjnej cenie. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz za popełnione przestępstwa mieszkańcom powiatu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (09.12.2016) roku do Komisariatu Policji w Morągu zgłosił się mieszkaniec gminy, który poinformował policjantów o kradzieży z jego ciężarowego pojazdu paliwa. Jak ustalono łupem sprawców padło 550 litrów paliwa o wartości 2500 złotych.

20161213os

Powiadomieni policjanci zajęli się sprawą. Po kilku dniach zebrane dowody doprowadziły funkcjonariuszy do 35-latka, który miał mieć związek z tym przestępstwem. Mieszkaniec miasta został zatrzymany. Jak się okazało 35-latek nie działał sam. Jego 41-letni wspólnik tak jak on trafił do policyjnego aresztu.

Podczas przeszukania w domu jednego z podejrzanych śledczy znaleźli kilkanaście zbiorników z paliwem i tym samym odzyskali część utraconego mienia. Zebrane przez funkcjonariuszy dowody pozwoliły na przedstawienie 35- i 41-latkowi dwóch zarzutów kradzieży z włamaniem. Bo jak się okazało wcześniej włamali się do innej ciężarówki, z której ukradli paliwo.

Teraz mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP w Olsztynie