Ostróda: Dzielnicowi ostrzegają przed oszustami i „fałszywymi wnuczkami”

Ostróda: Dzielnicowi ostrzegają przed oszustami i „fałszywymi wnuczkami”

Ostróda: Dzielnicowi ostrzegają przed oszustami i „fałszywymi wnuczkami”.

Ostródzcy dzielnicowi odwiedzają mieszkańców swoich rejonów służbowych, osoby samotne i seniorów, aby ustrzec ich przed oszustami. Mieszkańcy i seniorzy z powiatu ostródzkiego ciągle są na celowniku naciągaczy. Szczególnie tych działających metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Dzielnicowi przypominają też o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oszuści działający metodami „na wnuczka” czy „na policjanta” są bezwzględni w swoim postępowaniu i wykorzystując ludzką życzliwość i dobroduszność, naciągają seniorów – nieraz pozbawiając ich wieloletnich oszczędności.

Dlatego dzielnicowi z Ostródy i Morąga podczas codziennych spotkań pomagają mieszkańcom rozwiązywać bieżące problemy, ale także informują o różnych zagrożeniach. Jednym z głównych tematów, o którym rozmawiają dzielnicowi są oszustwa popełniane metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Mundurowi informują w jaki sposób działają sprawcy, jakie historie wymyślają, aby wyłudzić pieniądze. Udzielają także rad, jak ustrzec się przed oszustami.

Kolejnym ważnym tematem, o którym rozmawiają dzielnicowi z mieszkańcami, jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczestnicy spotkań informowani są o przepisach dotyczących noszenia odblasków przez pieszych i zasadach poruszania się po drogach.

Prowadzone przez dzielnicowych rozmowy mają na celu uświadomienie odbiorcom jak bardzo zachowanie przez nich ostrożności, przestrzeganie obowiązujących przepisów wpływa na ich bezpieczeństwo.

źródło: KWP w Olsztynie