Olsztynianin zatrzymany w Nowym Mieście – w rowerze przewoził narkotyki

Olsztynianin zatrzymany w Nowym Mieście – w rowerze przewoził narkotyki

Olsztynianin zatrzymany w Nowym Mieście – w rowerze przewoził narkotyki.

Nowomiejscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli w kontrolowanym busie ponad 180 gramów kokainy i zatrzymali mieszkańca Olsztyna wracającego z Holandii. Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące zatrzymany spędzi w areszcie.

2016_07_28kwp

Policjanci z nowomiejskiej komendy w trakcie służby przeprowadzili kontrolę drogową busa. W jej trakcie u jednego z pasażerów funkcjonariusze znaleźli czarny worek ze sproszkowaną substancją.

2016_07_28kwp1

Mężczyzna został zatrzymany po tym jak przeprowadzone badania – przy użyciu testera narkotykowego – wykazały, że jest to kokaina. W trakcie przeszukania auta funkcjonariusze znaleźli kolejną porcję narkotyków. Tym razem ukrytą w ramie roweru turystycznego przewożonego w samochodzie. Rower także należał do zatrzymanego mężczyzny

W sumie w trakcie przeprowadzonych czynności związanych z tą kontrolą policjanci zabezpieczyli ponad 180 gramów kokainy.

2016_07_28kwp2

38-letni mieszkaniec Olsztyna wracający z Holandii, trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj (26.07.2016) zatrzymanego przesłuchał prokurator. Za przywóz do kraju i transport narkotyków na terenie Polski grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, a w przypadku zakwalifikowania ilości narkotyków jako znacznej, kara może wzrosnąć nawet do 15 lat.

źródło: KWP Olsztyn