Iława: Posiadali i udzielali substancje psychotropowe

Iława: Posiadali i udzielali substancje psychotropowe

Iława: Posiadali i udzielali substancje psychotropowe

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Susza, który posiadał przy sobie narkotyki. Do jego zatrzymania i ujawnienia przy nim nielegalnych substancji doszło podczas kontroli drogowej. W jej konsekwencji zarzuty usłyszeli także pasażer auta i jeszcze jeden mężczyzna. Cała trójka ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Suscy policjanci podczas służby patrolowej zauważyli samochód, którego kierujący na widok radiowozu nagle skręcił, by zniknąć z oczu funkcjonariuszy. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli. Jechali nim dwaj mężczyźni. W trakcie kontroli siedzący za kierownicą 23–latek odrzucił plastikowe pudełko. Nie umknęło to uwadze policjantów. Okazało się, że w pudełku znajdowały się dwa zawiniątka z białym proszkiem. Badanie narkotestem wskazało, że jest to amfetamina.

23–latek został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, skąd mężczyzna miał narkotyki. W tej sprawie zatrzymali 24–latka, który miał udzielać substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i przedstawili mu związany z tym zarzut.

Policjanci nie poprzestali na tym i przeszukali także pomieszczenia należące do pasażera zatrzymanego do kontroli auta, gdzie znaleźli woreczki z zawartością białego proszku oraz wagę elektroniczną. Policjanci przedstawili trzy zarzuty 23–letniemu pasażerowi. Okazało się, że mieszkaniec Susza działając czynem ciągłym, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udzielał substancji psychotropowych oraz posiadał taką substancję.

Wkrótce cała trójka ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Zgodnie z art. 59 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, każdy „kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.

Natomiast art. 62. mówi m.in. o tym, że „kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

źródło: KWP w Olsztynie