Iława: 3 mieszkańców Iławy ukradło 40 grzejników

Iława: 3 mieszkańców Iławy ukradło 40 grzejników

Iława: 3 mieszkańców Iławy ukradło 40 grzejników.

Iława: 3 mieszkańców Iławy ukradło 40 grzejników

Kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom Iławy, którzy wspólnie i w porozumieniu kradli grzejniki z jednego z iławskich budynków. Wynosili je systematycznie co kilka dni i sprzedawali na skupie złomu żeby mieć na swoje wydatki.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży grzejników. Policjanci przyjęli zawiadomienie i ustalili, że od kilku dni w jednym w jednym z budynków w Iławie powtarzają się kradzieże grzejników. Funkcjonariusze przesłuchali świadków i w trakcie dalszych czynności ustali kto dokonywał kradzieży. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Iławy w wieku od 35-50 lat.

Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży aż 40 grzejników, do których się przyznali. Policjanci ustali, że mieszkańcy Iławy demontowali jednorazowo po kilka grzejników i wywozili je na skup złomu w celu sprzedaży. Kiedy pieniądze się im kończyły wracali i demontowali kolejne grzejniki.

Mężczyźni w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast jednemu z podejrzanych grozi kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności ponieważ będzie odpowiadać za kradzież w warunkach tzw. „recydywy”.

źródło: KWP Olsztyn