Huragan Morąg wygrywa tym razem z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie

Huragan Morąg wygrywa tym razem z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie

Huragan Morąg wygrywa tym razem z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.

W piątek na stadionie w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się spotkanie 22 kolejki III ligi piłki nożnej. Gospodarze chyba niespodziewanie nie zdobyli w tym spotkaniu ani jednego punktu a nawet gola.

Huragan Morąg dalej gra bardzo dobrze i w tym spotkaniu na wiosnę 3 raz zdobywa 3 punkty. Te spotkanie goście z Morąga wygrali nad Finishparkietem 4:0.

Gole zdobywali: Sebastian Zajączkowski 58, Paweł Galik 67, Wiktor Biedrzycki 74, Tomasz Szawara 86.

Fotorelacja oraz relacja wideo z tego meczu (skrót oraz całe spotkanie) dostępna na naszych stronach Portalu Informacyjnego www.wm24.info.

NASZA FOTORELACJA Z MECZU – TUTAJ

NASZA RELACJA WIDEO Z MECZU – TUTAJ

Wyniki meczów 22 kolejki
Gospodarz
MKS Olimpia Olsztynek – drużyna wycofana 0 :3 (wo) ŁKS 1926 Łomża
KS Finishparkiet Nowe Miasto Lub. 0 :4 MKS Kaczkan Huragan Morąg
KKS Granica Kętrzyn 1 :7 ZKS Olimpia Elbląg
Jagiellonia II Białystok SSA 2 :0 MKS Rominta Gołdap
MMKS Concordia Elbląg 3 :1 KS Wasilków
GKS LZS Wikielec 2 :0 Wissa Szczuczyn
KS Start Działdowo 0 :1 MKS Korsze
Warmia Grajewo 2 :0 MLKS Znicz Biała Piska
MKS Ełk 3 :0 OKS Sokół Ostróda

W trakcie meczu na profilu Facebooka Drwęcy pojawił się następującej treści wpis:

Ten artykuł miał się ukazać w dzisiejszym wydaniu Gazety …
—————————————————————————–
Jest to odpowiedź Klubu na artykuł z ostatniego wydania „ Stadion nie dla wszystkich”
W związku z ukazaniem się w ostatnim wydaniu Gazety Nowomiejskiej artykułu pt. „Stadion nie dla wszystkich” oraz zawartych w nim wg Zarządu KS Finishparkiet Drwęca nietrafionych interpretacji naszych działań podczas rozgrywanego w dniu 12.03.2016 r. meczu ligowego, czujemy się zobowiązani do wyjaśnienia kilku kwestii.

Po pierwsze oświadczamy, że Zarząd KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lub. oraz sponsor drużyny seniorów piłki nożnej Pan Zygmunt Dąbrowski, jesteśmy za organizowaniem imprez sportowych (nie tylko piłkarskich), rekreacyjnych i kulturalnych na obiektach MOSiR-u, gdyż po to powstały i takie jest ich przeznaczenie. Natomiast jesteśmy przeciwko organizacji imprez masowych, w których uczestniczy kilkanaście tysięcy pijących, bawiących się ludzi na naturalnej murawie boiska sportowego. Przecież ten obiekt ma służyć przede wszystkim naszym dzieciom do trenowania, do zdobywania umiejętności piłkarskich i lekko atletyczych. Może w tej grupie dzieci, która uczestniczy w organizowanych przez klub zajęciach (około 150 osób) znajduje się talent, może nie na miarę Roberta Lewandowskiego, ale znanego chyba wszystkim kibicom, nie tylko piłkarskim w Nowym Mieście Grzesia Domżalskiego lub Jonatana Straussa. Jeżeli uda nam się wychować taki talent, to wówczas będziemy mieli nie tylko promocję klubu, ale przede wszystkim miasta. Pomimo bardzo słabych warunków do trenowania lekkoatletyki, bardzo dobre wyniki uzyskali Gracjan Wiśniewski oraz kulomiot Tomasz Zelma.

Dlatego po raz kolejny nie żądamy, ale prosimy, Panie Burmistrzu na litość boską, nie organizujmy imprez masowych typu Szynaka Day na naturalnych płytach piłkarskich, ale ucząc się od sąsiadujących z nami miast (Iława , Lubawa , Ostróda) w przeznaczonych do tego miejscach, czyli w amfiteatrach lub utwardzonych placach, których doprowadzenie do stanu pierwotnego trwa kilka godzin.

Dodatkowo pragniemy przypomnieć, że kilka lat temu murawa na danym boisku została odnowiona kosztem ok 70.000 zł. Co roku pracownicy MOSiR-u wykonują zabiegi agrotechniczne (które także sporo kosztują) w celu umożliwienia dzieciom trenowania na w miarę normalnych boiskach. A przecież środki te pochodzą przede wszystkich z naszych, czyli mieszkańców Nowego Miasta kieszeni, odprowadzanych do kasy miasta w formie podatków.

Nie negujemy roli Grupy Szynaka Meble jako największego nowomiejskiego pracodawcy, która stworzyła tyle nowych miejsc pracy, ale nie bądźmy jednocześnie zakładnikiem tej firmy i nie zgadzajmy się na wszystkie jej żądania.

Panie Burmistrzu, jak można na łamach ostatniego wydania Gazety Nowomiejskiej wypowiadać takie słowa cyt. „Sponsor Zygmunt Dąbrowski zaspokaja osobiste ambicje, jak i interesy jego prywatnej firmy i jeszcze kilku lokalnych prywatnych firm zainteresowanych własną promocją.” Naszym zdaniem obraża Pan tymi słowami nie tylko głównego sponsora, ale także kilku nielicznych mniejszych darczyńców naszego klubu.

Powstaje pytanie, jeżeli Pana zdaniem reklama na stadionie to taki świetny interes, to dlaczego Pana koledzy z Lubawy nie dają nawet jednej złotówki na reklamy na obiektach MOSIR-u? Co do korzystania za darmo z obiektów sportowych, to sponsor zapłacił MOSIR-owi, w postaci licznych inwestycji na co najmniej minimum 20 lat do przodu. Naszym zdaniem impreza Szynaka Day nie ma nic wspólnego z rekreacją i kulturą, a jest wyłącznie zaspokojeniem prywatnych ambicji Pana Szynaki. Czy kilkugodzinne widowisko sceniczne jest warte zniszczenia płyt naturalnych przeznaczonych do całorocznego treningu dzieci?