Bezmyślni kierowcy sprawcami tragedii na drogach

Bezmyślni kierowcy sprawcami tragedii na drogach

Bezmyślni kierowcy sprawcami tragedii na drogach.

Policjanci „drogówki” od przedświątecznego piątku (23.12.2016) do poniedziałkowego przedpołudnia pracowali w województwie ponad 150 kolizji oraz 11 wypadków drogowych, w których niestety zginęły 2 osoby, a 17 zostało rannych. W tym samym okresie funkcjonariusze zatrzymali także 38 nietrzeźwych kierujących, którzy mimo nieustających apeli policjantów i poważnej odpowiedzialności karnej, zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

20161225il 20161225il2 20161225il3

Jeden z takich nieodpowiedzialnych kierowców z powiatu iławskiego doprowadził w piątkowy wieczór do wypadku, w którym zginęła 18-latka. Kierujący osobową honda 23-latek na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący oraz dwóch pasażerów z poważnymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitali. Natomiast 18-letnia pasażerka zmarła w wyniku poniesionych obrażeń. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że kierujący hondą 23–latek miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Iława: Nocna tragedia na torach

W nocy drugiego dnia świąt, tuż przed godz. 2:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o potrąceniu osoby przez pociąg. Policjanci pojechali na miejsce gdzie ustalili, że maszynista pociągu relacji Kołobrzeg-Kraków, jadąc przez gminę Iława zauważył idącego torowiskiem mężczyznę. Maszynista natychmiast włączył sygnały dźwiękowe i zaczął gwałtownie hamować, jednak mężczyzna nie reagował na sygnały i został uderzony przez pociąg. W wyniku odniesionych obrażeń 24-latek zmarł. Maszynista pociągu był trzeźwy, a na miejscu tragicznego zdarzenia – pod nadzorem prokuratora – pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, którzy będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

Iława: Zamiast świątecznego prezentu – utrata prawa jazdy

W przedświąteczny piątek – o godz. 16:00 – iławscy funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia, w którym 85–letni kierujący oplem nie udzielił pierwszeństwa przejścia osobie znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Doszło do potrącenia pieszej, która z obrażeniami ręki została przetransportowana do szpitala w Iławie. 85–letni kierowca był trzeźwy jednak za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zostało zatrzymane mu prawo jazdy.

źródło: KWP w Olsztynie