21.06.2014 – FOTO – Fotorelacja z Regat Żeglarskich „O Puchar Burmistrza Zalewa”

21.06.2014 – FOTO – Fotorelacja z Regat Żeglarskich „O Puchar Burmistrza Zalewa”

W dniu 21.06.2014 r. na jeziorze Ewingi w Zalewie zostały rozegrane Regaty Żeglarskie „O Puchar Burmistrza Zalewa”.

Regaty zostały rozegrane w czterech klasach sportowych tj. Klasy T-1 ,T-2, T-3 oraz klasa Open.

Do regat zgłosiły się załogi 12 jachtów z dość liczną reprezentacją żeglarzy z Morąga. Sędzia regat Grzegorz Jurczak wraz Drużyną WOPR Zalewa mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych, silny wiatr, deszcz zdołał przeprowadzić 5 wyścigów.

Główną nagrodę statuetkę Przechodnią Burmistrza Zalewa za najszybszy jacht regat otrzymała załoga Jachtu „Retman Susz” z sternikiem Piotrem Bokotą z Iławy.

Regulamin tego trofeum sportowego przewiduje przejęcie Pucharu na stałe dla tej załogi która zdobędzie ten puchar trzykrotnie rok po roku lub w okresie pięciu lat zdobędzie go również trzykrotnie.

Na zakończenie regat w imieniu Burmistrza Zalewa okolicznościowe Puchary za zajęcie pierwszych miejsc w czterech klasach wręczał Przewodniczący Rady Gminy Zalewa Pan. Edward Całka, również każda załoga otrzymała nagrody rzeczowe w postaci pakietów żeglarskich składające się z wyposażenia jak i osprzętu przydatnego na każdej łodzi.

Regaty te były pierwszymi regatami lodzi żaglowych kabinowych jakie do tej pory odbyły się na jeziorze Ewingi i są dobrym prognostykiem na dalszą kontynuację w ramach corocznych obchodów Nocy Kupały na powitanie lata w Zalewie.

Stanisław Kasprzak