20.11.2015 – Kronika Policyjna – Policjanci z Susza otrzymali nowy radiowóz

20.11.2015 – Kronika Policyjna – Policjanci z Susza otrzymali nowy radiowóz

Policjanci Komisariatu Policji w Suszu otrzymali nowy oznakowany radiowóz, który został zakupiony dzięki dofinansowaniu Urzędu Gminy i Miasta Susz, Nadleśnictwa w Suszu oraz środkom z budżetu Komendy Głównej Policji. Pojazd od wczoraj wspomaga służbę suskich funkcjonariuszy.

Wczoraj przed Urzędem Gminy i Miasta Susz odbyła się oficjalna prezentacja nowego radiowozu zakupionego dla policjantów Komisariatu Policji w Suszu. Samochód, który kosztował blisko 85,000 złotych został sfinansowany w części przez samorząd Susza który przeznaczył na ten cel 40.000 złotych oraz Nadleśnictwa Susz, natomiast pozostałe środki pochodziły z budżetu Komendy Głównej Policji.

20151120suszkpp

W prezentacji pojazdu uczestniczył Burmistrz Gminy i Miasta Susz Pan Krzysztof Pietrzykowski, ksiądz proboszcz Dariusz Kułakowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Susz Jacek Karczewski, Komendant Powiatowy Policji w Iławie insp. Krzysztof Konert, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Iławie podinsp. Waldemar Jackowski, Komendant Komisariatu Policji w Suszu – nadkom. Joanna Soboczyńska. Zakupiony samochód i przekazane latarki wspierać będą codzienną służbę suskich funkcjonariuszy w zakresie patrolowania terenu miasta i gminy Susz, co umożliwi szybszą reakcję i dojazd na miejsce interwencji.

źródło: KPP w Iławie