02.12.2015 – Kronika policyjna – Pobił znajomego na wspólnej wycieczce

02.12.2015 – Kronika policyjna – Pobił znajomego na wspólnej wycieczce

Lubawscy policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcowi Lubawy. 36–latek pobił swojego znajomego powodując u niego obrażenia twarzy oraz złamania łopatki. Kodeks karny za przestępstwo uszkodzenia ciała przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz podejrzany ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi Lubawy. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna będąc na wycieczce autokarowej spotkał swojego znajomego. Mężczyźni zaczęli ze sobą rozmawiać w pewnym momencie doszło do kłótni między nimi. Kiedy zakończyła się wycieczka i autokar zatrzymał się na jednym z parkingów w Lubawie a sprawcy skończyły się argumenty słowne, sięgnął po argument siłowy. Zadając uderzenia rękoma i nogami po całym ciele pobił znajomego. Pokrzywdzony doznał obrażeń w postaci złamania kości nosa i rany głowy oraz złamania łopatki. Wezwana na miejsce karetka pogotowia, zabrała pokrzywdzonego do szpitala.

Funkcjonariusze rozpytali zgłaszającego i przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił zatrzymać sprawcę. Okazał się nim 36–letni mieszkaniec Lubawy. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Iławie